Тиждень української писемності та мови

День української писемності та мови — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня.

У церковному календарі за новим стилем (григоріанський та новоюліанський) — день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Пропонуємо до вашої уваги перелік заходів до Тижня української писемності та мови.

ТЕСТ ПРОДОВЖЕНО!

Мовознавчі перегони для учнів до Дня української писемності

24-27 жовтня 2024 року відбудуться Мовознавчі перегони для учнів закладів загальної середньої освіти. Захід організовано з нагоди відзначення Дня української писемності та мови.

Мета мовознавчих перегонів – розвиток свідомого прагнення до вивчення української мови, виховання уваги й поваги до рідного слова, популяризація грамотного спілкування державною мовою, виявлення й підтримка обдарованої молоді.

Організовує і проводить Мовознавчі перегони кафедра мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

До участі в мовознавчих перегонах запрошуються учні 9-11 класів закладів загальної середньої освіти. Учасники перегонів зможуть перевірити свої знання з української мови та позмагатися з однолітками.

Захід передбачає виконання 30 тестових завдань у гугл-формі.

Тест буде відкрито 24, 25 жовтня 2024 року з 08.00 до 19.00.

Переможців змагання буде нагороджено.

Пройти тестування мовознавчих перегонів можна за посиланням:

https://forms.gle/Lfkn51UrzE7vxegB9

 

Віртуальний кластер «Єдина мова – нація єдина»

З 22 по 27 жовтня 2024 року триватиме Віртуальний кластер «Єдина мова – нація єдина». Захід організовано з нагоди відзначення Дня української писемності та мови.

Кафедра мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка запрошує усіх охочих учнів 10–11 класів закладів загальної середньої освіти долучитися до участі в цьому заході, метою якого є усвідомлення ідейно-художнього багатства й естетичної цінності творів, ознайомлення з сучасною українською прозою, пошановування українських митців.

Участь у кластері передбачає запис відео продекламованого напам’ять прозового уривку на 150200 слів сучасного українського письменника / письменниці: про мову, про писемність, про актуальні питання сьогодення, які увиразнюють силу духу українців.

Для участі у віртуальному кластері необхідно:

  • Записати відео розказаного напам’ять прозового уривку.
  • Опублікувати його на своїх сторінках у соціальних мережах, обов’язково вказати хештеги

#ЄдинаМоваНаціяЄдина

#BorysGrinchenkoKyivMetropolitanUniversity

#Інститут_післядипломної_освіти  

#Кафедра_мовно-літературної_освіти

 

Онлайн-флешмоб «Мова творить націю»

З 23 по 27 жовтня 2024 року триватиме Онлайн-флешмоб «Мова творить націю». Захід організовано з нагоди відзначення Дня української писемності та мови.

Мета заходу – підвищувати рівень володіння українською мовою, знати й шанувати історію та культуру, утверджувати національно-патріотичне виховання учнів.

Організовує і проводить Онлайн-флешмоб кафедра мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. До участі запрошуються всі охочі учні 9–11 класів закладів загальної середньої освіти, небайдужі до рідного слова.

Онлайн-флешмоб передбачає запис відеоінтерв’ю на 1,5–2 хв у громадських місцях або у шкільних коридорах на тему, пов’язану з популяризацією української мови, писемності, грамотності, історії. Найцікавіші інтерв’ю буде розміщено на сторінці кафедри мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка в Фейсбук.

Умови участі:

  • відеоінтерв’ю підписати власним прізвищем із зазначенням класу та закладу освіти й надіслати на електронну скриньку kmlo.ipo@kubg.edu.ua до 26 жовтня 2024 р.

 

Конкурс лінгвістичних загадок «Писемність – це мистецтво перетворювати думки на вічність»

З 23 по 27 жовтня 2024 року відбудеться Конкурс лінгвістичних загадок «Писемність – це мистецтво перетворювати думки на вічність». Захід організовано з нагоди відзначення Дня української писемності та мови.

Мета конкурсу – популяризувати українську мову; стимулювати інтерес учнівської молоді до дослідження національної історії; активізувати діяльнісний підхід до вивчення мови та історії у школі.

Організовує і проводить Конкурс лінгвістичних загадок кафедра мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

До участі в конкурсі запрошуються учні 5–9 класів закладів загальної середньої освіти. Участь у конкурсі передбачає складання трьох оригінальних лінгвістичних загадок. Найцікавіші роботи буде розміщено на сайті кафедри мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

Умови участі:

  • загадки потрібно оформити на слайдах в програмі PowerPoint чи Canva;
  • перший слайд необхідно підписати за зразком:

Лінгвістичні загадки

учня/учениці 8 класу

ЗОШ №307 м. Києва

Степаненко Стефанії

  • відповіді до загадок оформити в Word-документі;
  • презентацію з загадками і документ із відповідями надіслати на електронну скриньку kmlo.ipo@kubg.edu.ua до 26 жовтня 2024 р.

 

Калейдоскоп учнівських проєктів «Мовні традиції моєї родини»

З 23 по 26 жовтня 2024 року відбудеться Калейдоскоп учнівських проєктів «Мовні традиції моєї родини». Захід організовано з нагоди відзначення Дня української писемності та мови.

Мета заходу – зберегти та популяризувати родинні мовні традиції; поглибити розуміння важливості мови як носія культурних цінностей, звичаїв та національної ідентичності; зміцнити зв’язок між поколіннями, що сприяє взаєморозумінню та передаванню знань і досвіду; сприяти розвитку творчих здібностей; формувати почуття гордості за свою родину та національну спадщину.

Організовує і проводить Калейдоскоп учнівських проєктів кафедра мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. До участі в конкурсі запрошуються учні 5–11 класів закладів загальної середньої освіти.

Участь у Калейдоскопі передбачає запис відео на 1,5–2 хв, в якому учні цікаво й захопливо діляться історіями про те, як мова та культурні традиції передавалися з покоління в покоління в їхніх родинах (можна прочитати авторські вірші, гуморески, прозу, заспівати разом пісню, чи передати красу слова через інші форми мистецтва).

Умови участі:

  • відео підписати власним прізвищем із зазначенням класу та закладу освіти й надіслати на електронну скриньку kmlo.ipo@kubg.edu.ua до 26 жовтня 2024 р. Найкращі учнівські проєкти буде розміщено на сайті кафедри мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.