Шановні словесники!

«Учитель – людина, на якій тримається реформа освітньої галузі, без неї чи нього будь-які зміни неможливі. Головне – сприяти професійному та особистому зростанню вчителя, а також підвищувати його соціальний статус», – сказано  в Концепції  НУШ.

Щоб навчати по-новому, вчитель має отримати свободу дій – обирати навчальні матеріали, імпровізувати та експериментувати. Таку свободу забезпечує новий закон «Про освіту».

З метою забезпечення впровадження Державного стандарту базової середньої освіти Міністерством освіти і науки України організовано розроблення Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти. 

Відповідно до поданого в цьому документі переліку створено Модельні навчальні програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, які будуть масово впроваджуватися в освітній процес закладів загальної середньої освіти ПОЕТАПНО, починаючи з 2022/2023 навчального року.

У 2021/2022 навчальному році модельні навчальні програми впроваджуються тільки в пілотних закладах загальної середньої освіти, що є учасниками інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».

З модельними навчальними програмами  мовно-літературної освітньої галузі  можна ознайомитись тут.  Окремо подаємо  посилання на модельні програми Українська мова. 5-6 класи  та Українська література. 5-6 класи.

Важливо те, що будь-який учитель чи авторська група може ці програми доповнювати або створювати на їх основі свої. Вчитель тепер обмежений лише Державним стандартом базової середньої освіти.

Проте саме ці модельні навчальні програми стануть основою для розроблення нової навчальної та навчально-методичної літератури для учнів 5-9 класів.

 

Previous Article
Next Article

Залишити відповідь